T-shirt Nasıl Yapılır ?

Sürdürülebilir tshirt açmak yenilenebilir ancak kaynak ve çevreye beis kesmek amacıyla, ayrımsız zamanda gardırobunuzu yenilemek amacıyla eksiksiz ancak araçtır.
Adım 1-) Malzemelerinizi Seçin
Organik pamuk ya da kendir tshirt yapımı amacıyla idealdir ve yaygın namına da kullanılır. Bu sebeple malzemenin nereden geldiğini sorgulayabileceğiniz ancak müstahsil ile anlaşın. Standart ancak şekilde yetiştirilen pamukda çare kullanıldığı amacıyla çevreye beis verir. Örgensel pamuk ise herhangi ancak kimyevi kullanılmadan ve çevre zarara neden olmadan yetiştirilir.
Kenevir ise ancak ot kabil büyür ve pamuğun iyi ancak alternatifidir. Antrparantez üretiminde kimyevi madde kullanılması da zorunlu değildir. Dahası, pamuktan elan dayanıklıdır.
Adım 2-) Terzilik Planı Yapın
Sadece özelleştirmek amacıyla düz ancak tshirt satın alma şansınız olsa da inşa etmek amacıyla satın aldığınız kumaşın desenini kendiniz seçme lüksüne sahip olursunuz. Şayet şansınızı tshirt dikmekten yana kullanacaksanız ancak terzilik makinesi kullanmalı ve tshirtün kumaşına karar vermelisiniz. Ancak amade tsihrt kullanacaksanız pamuk yahut kenevirden üretilmiş olanları yeğleme edin.
Adım 3-) Tasarımınızı Planlayın
İstediğiniz thirtün şekline karar verin. Bu kararı verdiğinizde gerekli eklentileri de tamamlayabilir ve tshirtünüzü nasıl özelleştireceğinizi de planlayabilirsiniz. Yapımda çevreye beis vermeyen boyaları da kullanabilirsiniz. Şayet amade ancak t-shirt satın alırsanız, bu adımı en önemli adımınız olacaktır.
Adım 4-) Emin Olana Kadar Ölçün
Önce kendi ölçülerinizi alın. Size en akla yatkın deseni kararlaştırın. Icabında birinden arkalama alın. Tshirt deseni amacıyla de kumaşçıları görüşme edebilir ya da genel ağ araştırması yapabilirsiniz. Dikişe başlamadan evvel ihtiyacınız olan bütün öğelerin elinizin altında olduğundan emin olun. Dikkatlice inşa etmek amacıyla evvel bütün malzemelerinizi tasarımınıza akla yatkın olacak şekilde kesin.
Adım 5-) Özelleştirme
Dikişi tamamladıktan ahir istediğiniz renge boyayın. Boya işlemi durulanıp kurutulduktan ahir kullanıma amade olacaktır. Ancak elan fazla kişiselleştirme istiyorsanız yani nakış, pul yahut başla ancak aksesuar kullanacaksanız pentür işlemini yaptıktan hemen ahir aksesuarlarınızı da yerleştirin.
Kendi sürdürülebilir tshirtünüzü yaratmak dizayn yönünüzü ortaya koyabileceğiniz eksiksiz ancak fırsattır.

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: